Ψηφίστε το Γυμνάσιο Νεαπόλεως

Ψηφίστε το Γυμνάσιο Νεαπόλεως εδώ:

Το Γυμνάσιο Νεαπόλεως συμμετέχει στον 5ο Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό Bravo Schools 2022, για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους, στον οποίο καταγράφονται οι προτάσεις των μαθητών & των μαθητριών για τη δημιουργία ενός καλύτερου κόσμου!

Συμμετέχουμε σε τέσσερις κατηγορίες και μπορείτε να τις ψηφίσετε και τις όλες. Πρόκειται για α) ένα ψηφιακό βιβλίο που περιλαμβάνει τις απόψεις και τους προβληματισμούς των μαθητών-τριών μας αναφορικά με τις γυναικοκτονίες και τα έμφυλα στερεότυπα με αφορμή την τραγωδία «Ελένη» του Ευριπίδη, β) τη σύμπραξη του σχολείου μας με σχολεία της Ειδικής Αγωγής με αποτέλεσμα ένα διήγημα και μια σχολική εφημερίδα που  απέσπασαν δύο βραβεία σε πανελλήνιο διαγωνισμό για τον Ποντιακό Ελληνισμό, γ)τη συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης και τη διάθεσή τους σε ευπαθείς κοινωνικά ομάδες και τέλος, δ) δράσεις του σχολείου μας με σκοπό την αφύπνιση και την ευαισθητοποίηση των μαθητών-τριων και της τοπικής κοινωνίας για περιβαλλοντικά ζητήματα.

Ψηφίζοντας τις προτάσεις μας, συμβάλλετε στην ανάδειξη των πρωτοβουλιών μας και στην ένταξη  του σχολείου μας, ως κέντρο ενημέρωσης και αφύπνισης της τοπικής μας κοινότητας, στο Δίκτυο Πρεσβευτών των 17 Παγκόσμιων Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης!

Η ΣΤΗΡΙΞΗ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ!

Διάρκεια ψηφοφορίας από 16 έως 31 Μαΐου 2022