ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥ ΄΄ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΄΄

Νεάπολη, 9-12-2022

Από το site ΄΄ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΥΧΗ”

” Δεν είναι απλά μια ευχή. Είναι πολλά παραπάνω.

Η Χριστίνα πάλεψε γενναία με την ασθένειά της. Είναι γεμάτη ενέργεια, πάντα χαμογελαστή, με κέφι, και δεν έχασε στιγμή τη ζωντάνια της ακόμα και στο νοσοκομείο.

Ένα βράδυ, καθώς η Χριστίνα έμπαινε με τη μαμά της στο αυτοκίνητο, είδαν ένα αστέρι να πέφτει.

«Χριστινάκι, θέλω να κάνεις μια ευχή. Το είδες το αστέρι;», τη ρώτησε η μαμά της.

«Ναι, μαμά, το είδα το αστέρι!», απάντησε η Χριστίνα.

«Λένε ότι πρέπει να κάνουμε μια ευχή», είπε η μαμά της.

«Εύχομαι να γίνω καλά και μια μέρα να έχω εδώ τη δική μου παιδική χαρά», απάντησε σταθερά η Χριστίνα.”

Πολλά μπράβο στους μαθητές μας που για άλλη μια χρονιά βοήθησαν να γίνει πραγματικότητα το όνειρο ενός παιδιού.