Το Γυμνάσιο Νεάπολης στον Σχολικό Μαραθώνιο “Πάμε Ανακύκλωση”

Το Γυμνάσιο Νεάπολης συμμετέχει στον Σχολικό Μαραθώνιο “Πάμε Ανακύκλωση” , που οργανώνει και υλοποιεί ο Δήμος Αγίου Νικολαου σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λασιθίου, στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας Followgreen – Green schools, με στόχο την ευαισθητοποίηση και επιβράβευση των μαθητών σε ζητήματα σχετικά με την ανακύκλωση.

Η Β’ τάξη σε συνεργασία με το Δεκαπενταμελές μαθητικό συμβούλιο και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας θα ανακυκλώσουν χαρτί, πλαστικό, αλουμίνιο και μπαταρίες σε ειδικούς κάδους εντός της σχολικής μας μονάδας.

Οι γονείς των μαθητών/τριων μας θα έχουν ενεργό ρόλο στη διεξαγωγή της δράσης, καθώς έχουν τη δυνατότητα να δωρίσουν μέσω της πλατφόρμας έως και 100 πόντους στο σχολείο μας μηνιαίως.

Σας καλούμε λοιπόν, να εγγραφείτε και να δωρίσετε τους πόντους αυτούς στο σχολείο μας, συνδράμοντας έτσι στον σκοπό μας και καλλιεργώντας από κοινού οικολογική συνείδηση, γιατί

” Όλοι μαζί μπορούμε”!!!!

Μπορείτε να εγγραφείτε και να δωρίσετε τους πόντούς σας εδώ:

followgreen.gr