ΔΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ

Το Make-A-Wish εκπληρώνει ευχές παιδιών με πολύ σοβαρές ασθένειες. Μια ευχή αποτελεί αναπόσπαστο μέρος του ταξιδιού για τη θεραπεία, καθώς έρευνες καταδεικνύουν ότι τα παιδιά στα οποία έχει εκπληρωθεί η ευχή τους, μπορούν να ανακτήσουν τη σωματική και συναισθηματική δύναμη που χρειάζονται για να αντιμετωπίσουν μια πολύ σοβαρή ασθένεια.

Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας ενημερώθηκαν για τη δράση του Οργανισμού και για μια ακόμη χρονιά αποφάσισαν να στηρίξουν τη δράση του αγοράζοντας ένα χάρτινο αστέρι και συγκεντρώνοντας μ΄ αυτόν τον τρόπο ένα χρηματικό ποσό που θα βοηθήσει ένα παιδί να κάνει την ευχή του πραγματικότητα!

Καθώς πλησιάζουν τα Χριστούγεννα, ας αποκτήσουμε όλοι λίγη παραπάνω ενσυναίσθηση. Οι μαθητές και οι μαθητές μας μάς έδειξαν τον δρόμο κι εμείς τους ακολουθούμε πιστεύοντας πως:

«Δεν είναι απλά μια ευχή. Είναι πολλά παραπάνω.

Είναι φως στο σκοτάδι. Είναι δύναμη. Είναι ελπίδα. Είναι ζωή.

Ας δώσουμε όλοι μαζί δύναμη στην ευχή.»