ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΣΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ

Το Πλανητάριο του Ηρακλείου ανοίγει ένα παράθυρο στον μαγευτικό κόσμο των άστρων. Τη Δευτέρα, 11 Δεκεμβρίου, επισκέφθηκε το σχολείο μας το Πλανητάριο και ο ειδικά διαμορφωμένος φορητός ψηφιακός θόλος πρόσφερε στους μαθητές και τις μαθήτριές μας ένα συναρπαστικό εικονικό ταξίδι στο εγγύς και το μακρινό διάστημα, συνδυάζοντας την επιστημονική φαντασία με την επιστημονική πραγματικότητα.

Ευχαριστούμε θερμά όλους όσοι συνέβαλλαν στην επιτυχημένη δράση και ιδιαίτερα τον κ. Σφούνη, εκπαιδευτικό Φυσικής του σχολείου μας που ανέλαβε την οργάνωσή της.