ΗΜΕΡΑ ΑΓΑΠΗΣ – ΠΑΖΑΡΙ

Το Γυμνάσιο Νεάπολης, την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου, έδωσε το “παρών” στην πλατεία Αγίου Νικολάου, στο πλαίσιο της 18ης Ημέρας Αγάπης! Ο πάγκος μας γέμισε με όμορφα χρώματα και σχέδια, που οι μαθητές και οι μαθήτριές μας είχαν αποτυπώσει πάνω σε πάνινες τσαντούλες. Όσοι τις προμηθεύτηκαν θα μπορέσουν να περιορίσουν την χρήση πλαστικού, ενώ η μαθητική μας κοινότητα πέρασε, παράλληλα, δυνατό περιβαλλοντικό μήνυμα, με τη βοήθεια της εκπαιδευτικού τους, κ. Κολοκυθά! Χειροποίητα κασκόλ και σκούφοι αποτελούσαν επιπλέον επιλογές για όσους μας τίμησαν.

Γρήγορα ο πάγκος μας άδειασε, κάτι που μας γέμισε με χαρά και ικανοποίηση, αφού τα έσοδά μας θα ενισχύσουν τον “κουμπαρά της Αγάπης”!

Με την ευχή η Αγάπη να πλημμυρίσει τις ψυχές όλων, η Αποδοχή να αποτελεί αυτονόητη πραγματικότητα και ο Εθελοντισμός και η Αλληλεγγύη να μας χαρακτηρίζουν όλους, ολοκληρώνουμε τη συγκεκριμένη δράση και ανανεώνουμε το ραντεβού μας για του χρόνου!